Göz Yapınıza Göre Uygulayabileceğiniz Makyaj İpuçları

Bugün sizlerle göz yapılarına göre nasıl makyaj yapılması gerektiği hakkında ipuçları vereceğiz. Bildiğiniz üzere hepimizin göz yapısı birbirinden farklı bundan dolayı göz tipini belirleyip gözlerine en uygun makyajı yapman istediğiniz etkileyici bakışları elde etmenize yardımcı olacaktır. İlk olarak çekik gözlerden başlayalım. Çekik gözlüler genel olarak gözlerinin küçük olmasından şikâyet ederler. Eğer kirpikler uzun ve dolgun görünürse bu gözlerinde büyük görünmesine yardımcı olacaktır. Dolayısıyla doğru bir rimel tercihi yapıldığında gözler olduğundan daha büyük görünmektedir.

Eğer belirgin ve öne çıkık bir göz yapısına sahipseniz gözlerinizin daha içeride görünmesi için koyu tonlardaki göz kalemleri size yardımcı olacaktır. Bunun dışında koyu tonlarda bir göz farıyla göz makyajınızı yaptığınızda gözleriniz öne çıkık görünmeyecektir.

Düşük bir göz yapınız varsa eyeliner sürerken çok dikkatli olmalısınız çünkü eğer göz kapağınızın bitiminden aşağı doğru bir çizgi çekerseniz bu hamle göz kapaklarının daha düşük görünmesine neden olur. Bunun yerine Eyeliner sürerken göz kapaklarının dış uçlarından kaşlarının bitimine doğru yukarı yönlü bir çizgi çekerseniz gözlerinize çekik bir görüntü vermiş olursunuz.

WhatsApp WhatsApp